Černé čínské zelí PAK CHOI - 20 semen Zobrazit větší

Pouze online

Černé čínské zelí PAK CHOI - 20 semen

0152

Nové

Černé čínské zelí PAK CHOI - Brassica rapa - varianta Black oil cabbage  je velmi tmavé zelené barvy

NOVINKA

Více informací

18 ks

25,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Výška rostliny 28 cm, vzpřímené, základna rozšířená, tlusté tmavě zelené listy velmi lesklé,

Sklizeň  za  40 až 45 dnů

Půda by měla být středně těžká, dostatečně humózní a propracovaná. Nesmíte zapomínat na časté závlahy. Výsev provádíme od června do srpna přímo na stanoviště. Lepší je pěstovat rostliny ze sadby. Sazenice vysazujeme do sponu 30 x 20 cm. Záhon je třeba pravidelně zkypřit a odplevelovat.

Nejlépe poroste při teplotách patnáct až dvacet stupňů Celsia. Doporučuje se vysévat od poloviny června do začátku srpna. 

U jarních výsevů existuje určité riziko předčasného vybíhání do květu, proto rostliny opakovaně seřezávejte a konzumujte. Ovšem i na mladých květech si můžete pochutnat. Čínské zelí má tu výhodu, že ho lze sklízet v kterémkoliv stádiu. První listy je možné sbírat dokonce již po třech týdnech po vysazení! Rostlinky seřezávejte dva a půl centimetru nad zemí a nechte znovu obrůst. Chutné pokrmy si připravujte bez obav velmi často, čínské zelí se totiž dá pěstovat celoročně.

Čínské zelí jak již název napovídá pochází z Číny, kde se pěstuje již od 5. století. Bohužel se v Evropě téměř nepěstuje a je tato rostlina dovážena. Čínské zelí se často zaměňuje s pekingským. Pro jejich snadné rozlišení stačí prozradit, že čínské zelí netvoří pevnou hlávku. Podobá se tak spíše salátu než zelí. Řapíkaté listy odstávají od vegetačního vrcholu a mají tmavě zelenou barvu

Hodí se zejména pro přímý konzum, tedy do salátů, kde vynikne jemná chuť listů.

Čínské zelí je velmi bohaté na vitamíny. Obsahuje mnoho vitamínu C, ale i karoten a vitamíny řady B (B1, B2 a B3). Z minerálních látek je nejvíce obsažen draslík, vápník, hořčík, železo a v malém množství i sodík. Je lehce stravitelné, má nízkou energetickou hodnotu (100 g obsahuje 51 kJ) a proto bývá oblíben v řadě redukčních diet. Navíc u něj byly prokázány hojivé účinky na zažívací trakt. 

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Černé čínské zelí PAK CHOI - 20 semen

Černé čínské zelí PAK CHOI - 20 semen

Černé čínské zelí PAK CHOI - Brassica rapa - varianta Black oil cabbage  je velmi tmavé zelené barvy

NOVINKA

Napsat recenzi

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: