ŽLUTÝ  LILEK   baklažán - 5 semen Zobrazit větší

Pouze online

ŽLUTÝ LILEK baklažán - 5 semen

0115

Nové

Vzácný žlutý lillek - baklažán - plody jsou jemné, chutné, bez hořkosti. a mohou dorůstat až 50 cm.

Více informací

8 ks

25,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Lilek žlutý  si předpěstujeme. Semena lilku vyséváme od poloviny února právě do půlky března a zásadně do kvalitního, humózního substrátu – 1 cm pod jeho povrch. Po výsevu semena přimáčkněte – respektive povrch substrátu. Poté výsev přikryjte průhlednou (resp. průsvitnou) fólií, aby se voda neodpařovala a mějte v teplé místnosti. Rostlina potřebuje teplo a mnoho světla. Nejlépe je proto umístit květináčky na kus dřeva položený přímo na radiátor pod oknem směřujícím nejlépe na jih. Ideální je teplota 30 oC, minimálně pak 25 oC. Semena nám vzejdou za 10 až 20 dnů v závislosti na podmínkách. Nejlépe zajistěte každé rostlině vlastní nádobu s výživným substrátem – získá tak dostatek místa pro kořeny.

Sazenice  jsou teplomilnější než papriky a rajčata, doporučuje se vysadit předpěstovanou sadbu do skleníku či fóliovníku a ještě po tzv. zmrzlých. Ve volné půdě můžeme plody lilku vypěstovat jen výjimečně – třeba u stěny, která ve dne silně akumuluje teplo a v noci je vyzařuje.

Tuto odrůdu můžete pěstovat v květináči na balkóně či terase, ale i přímo na záhonu. Důležité je zajistit slunečné a chráněné stanoviště.

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

ŽLUTÝ  LILEK   baklažán - 5 semen

ŽLUTÝ LILEK baklažán - 5 semen

Vzácný žlutý lillek - baklažán - plody jsou jemné, chutné, bez hořkosti. a mohou dorůstat až 50 cm.

Napsat recenzi

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: